Donanımhaberli Arkadaşlara

Arkadaşlar sitenin yöneticileri çok gerizekalı olduğundan 7 günlüğüne banlanmış bulunmaktayım. Zaten bırakacaktım siteyi, beni oraya bağlayan pek bir şey kalmadı, anca gelen sorulara bakıp arada konu dışına göz gezdiriyordum da orada da kalite de iyicene bozdu. Kısacası, zaten değil, yakında tamamen bırakıyorum.

Siteye harcadığım vaktin çoğu boşa gitti. Sizin de bu ve bunun gibi fuzuli sitelerden (örnek: frmtr) kurtulup daha yararlı işlerle meşgul olmanızı diliyorum. :)

Artık sorularınızı oradan değil buradan sorun, sanırım bazı arkadaşlar sorularının yorum olarak yayınlanmasını istemediklerinden oradan özel mesaj yoluyla soruyor. Onlara iki seçenek sunuyorum.

Blogta onay sistemi olduğu için şöyle bir şey yapabilirsiniz.

[DİKKAT ÖZEL!](buraya mailiniz) Azimliyazar kardeş benim şöyle bir maruzatım olacaktı...

veya direkt olarak dolkrutos@gmail.com'a mail atabilirsiniz.

NOT!!: Maili vermem blogu asla kullanmayın dediğim anlamına gelmiyor. Buraya sorduğunuz sorular başka insanların da işine yarayabilir. Lütfen bunu da göz önünde bulundurarak yalnızca özel olduğuna inandığınız soruları sorun.

Not2: Kitap tavsiyesi olarak pek bir cevap alamassınız çünkü bildiğim ve çözdüğüm kitapları kaynak önerilerinde yazdım zaten. Tutup da final mi körfez mi diye sormayın, çözmedim, bilmiyorum.

Not3: Bazı arkadaşlar çok genel sorular soruyorlar, bunlara cevap vermem mümkün değil arkadaşlar. Özeti "Merhaba ben YGS'ye giricez sizce napmalıyım?" şeklinde olan sorular sormayın arkadaşlar.


22 yorum

Bu yorum yazar tarafından silindi.

Merhaba.problemim su ki lanet olasi ygs netlerim artmio fem denemeleri 105civari gelio zirvede falan 130 ulasiorum ama kolay tabii.sadece lys calsiorum ygs konulari bitti(guya) icin sence ygsye geri donup calismalimiyim not: turkcemde ayri bi kotu 35 yada alti gelior hep...

Reply

pardon ben bu yorumu ne ara sildim neden sildim bilmiyorum geri de döndüremedim bağışla :(

Reply

eğer sayısalsanız konularda dershaneyle birlikte gitmek yerine kendiniz uçup gitmişsiniz bu yüzden yapabileceğiniz şey biraz deneme çözüp eksiklerinizi tespit etmek.

Reply

sonra o eksiklerden test çözüp yapamadıklarınızı sormak.

Reply

her sinav en az 10 dikkat hatasi yapiyorum zamanla duzelirmi birde turkce icin cozduunuz kaynak neydi tesekkurler..

Reply

Merhaba,blogu yeni buldm ve hepsini okudum.. Benim sorunum şu ygsyi dershaneyle bir gtrmdm ve bir sürü konum birikti şimdi okul snvlarıda başlyr eksiklerimi nasl kapatablrm? (sayısalm and. lisesindeyim 30 net ypyrm snvda oda tr. ve sosyal sayesinde) sizce nasl yol izleyeblrm ltfn yrdmcı olun..

Reply

çalışarak, başka nasıl olabilir ki? sanki eylül başındaymışsınız da işe yeni başlıyormuşsunuz gibi acele etmeden. zaten daha ekimin başındayız henüz korkulacak bir şey yok sayılır. ama 30 net biraz az değil mi?

Reply

hatalardan ders çıkarıp aynı hataları tekrar yapmazsanız düzelir.

Reply

merhaba suan sadece lys kasıorum mesela bayramda lys kimya nın cogu biticek.suan sadece lys kasmak mantıklımı ygs ye ne zaman bakmalıyım mesela mat1 konu ozetli s.b yi ne zaman bitrsem malum zaman denemeleri baslıyor moralda lasım

Reply

çok az farkndaym psikolojik olarak çökmüş durumdaym bir konu bitirmem bile 4 saatimi alıyor çok yavaşım

Reply

Hocam bayramla ilgili bir yazı bekliyoruz

Reply

değilsin. ders çalışırken ders dışı şeylerle aynı anda ilgilenmiyorsan tabii

Reply

her yere yazdığım gibi okul + dershaneyle paralel gitmek iyidir ben öyle yaptım

Reply

Femsetleri cozdunuzmu cozduyseniz hangisi ne zaman bitti mesela benm femset 2 bitti konularda dershaneden biraz onde iyimidir?

Reply

Konular ocak sonuna kadar biterse iyi olurmu?

Reply

bayramı soru çözerek geçirdim. yazı da ygs mat. ağırlıklı çalışararak geçirdim ve şuan ygs için bir sıkıntım yok konu bakımından. ve bu yüzden mat2 yi boşladım fazla vakit ayıramayarak ve ygs mat için dershaneyle birebir gitmeyi kararlaştırdım. o yüzden o çalışma hafifleyeceği için geometri ve mat2 simetri fem kitabını bitirmeyi en azından ilerlemeyi düşünüyordum ki bugün hemen polinomlara başladım bile. benim en önemli sıkıntım çalışıyorum ama bir düzenim yok yani konu programımım yok sence nasıl aşabilirim bunu ? günlere programı konuları yaymam lazım. tmyim son olarak.

Reply

konu programını dershane ve okulla beraber giderek aşabilirsin (aşabilirdin). şimdi yapabileceğin şey zararından dönüp dershane ve okulla beraber gitmek, dershanede işlenmiş olup da kaçırdığın konuları ise bulduğun boşluklara yayarak çalışmak.

Reply

Optik konusu kolaymıdır zormudur dershanede hoca işledi ama hem hızlı gitti hemde okulda daha önce görmedğimden hi bişey anlamadım ne yapsam?

Reply

optiği ben dershaneden öğrenmedim çünkü bana da hızlı gitti gibi gelmişti ama asıl sorun ben o ışınların geliş gidişlerini ezberleyemeden hoca sorulara geçti (mecburen). okulda görmemen normal çünkü 12.sınıf konusu. benim yaptığım şey video izleyip (teknofem önerim) bir fizik kitabındaki optik ile ilgili tüm soruları çözmek. sonra unutmaya başlayınca bir daha aynı şeyi tekrarlamak. bunu 5 kere filan tekrarladım bu süreçte 5 kitap bitirdim. ha ama şunu söyleyeyim çıkan optik soruları (daha doğrusu tümsek/çukur ayna soruları) o kadar detay formül filan içermiyor okulda/dershanede kastırıyorlar biraz.

Reply

Yorum Gönder