Yazın Ders Çalışmak yazısı güncellenecek

En çok kafa karıştıran bu yazımı finallerim bitince (28'inde bitiyor) güncelleyeceğim. Gerçi söylediklerimin yine arkasındayım; yazın YGS yardırıp dershaneye başladığınızda yine YGS görüp yardırmaya devam edeceğiniz çok muhtemel olduğu için YGS'den sonra sıkıntılı zamanlar yaşabilirsiniz. Tabii 12.sınıf sınavlarının yükü cabası. Dolayısıyla hala söylediğimin arkasındayım ama söylediklerimi biraz açmam gerekecek.

Takipte kalın.

3 yorum

eyv reyiz sınavlarında başarılar diliyorum yazıyı bekliyoruz ben yazıyı anladım ama cidden kafa karıştırıcı :)

Reply

Merhabalar,ilk önce şunu belirtmek isterim ki müthiş bir site. Kaç saatir bütün yazılarınızı okuyorum. Okurken hem gülüyor hem yeni bilgiler ediniyorum. Bunun için size çok teşekkürler. Gelelim bana ve soruma.. Ben açık lise de okuyorum. Ortaokul da gsçirdiğim ağır bir ameliyat sonrası liseye devam edemedim ve açık liseye yazıldm. Seneye ygs ve lys ye ben de gireceğim ve hukuk istiyorum Allah nasib ederse. Özel matematik dersi almaya başladım temelden. Çünkü yaşıtlarımın matematiği öğrendiği yıllarda hastane de olunca matematik temelim 0'dı diyebilirim. Ama şimdi antremanlarla matematik 1. Yi bitirmek üzreyiz. Türkçe de iyiyimdir bir yandan onu hallediyorum ygs temelli çalışarak. Size sormak istediğim soru şu: Sizce nasıl bir çalışma programı ile hedefime ulaşabilirim? Veya gerçekten hedefime ulaşabilirmiyim? 1 yılım var önümde ve ders çalışmaktan başka yapmam gereken sorumluluğum yok. O kadar istiyorum ki kazanmak hayatımda ilk defa bukadar azimle ve istekle ders çalışıyorum diyebilirim. :) Önerileriniz,tavsiyeleriniz benim için çok çok önemli.. Şimdiden çok teşekkürler! Azimli kalın. :)

Reply

Teşekkürler. Sorularınızı yanda bulunan üzerinde Soru-Cevap yazan resme tıklayarak çıkan yazıda sorarsanız sevinirim. Gerçekten hedefine ulaşabilirsin. Çalışma programı diyince bu konuda nasıl düşündüğüm blogta var, sabah aç karnına matematik şeklinde şeyler söylemem. Eksik konuları saptayıp bunları öğrenmek bu işin anahtarı. Öğrenme işi zordur her gün saatlerinizi (ben her gün tüm gün derim mesela) adamalısınız ve bunu yaparsanız bu işin üstesinden gelirsiniz. Konu öğrenmek için de video izlemenizi tavsiye ederim. Bir de lise müfredatı sanıldığı kadar zor değil başı kötüydü diye sonu da kötü olacak diye bir şey yok yani.

Reply

Yorum Gönder