Yarın Sınavınızda Başarılar!..

Çalışmanızın karşılığını almak dileğiyle hepinize başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun :)

15 yorum

Merhabalar,iyi bir anadolu lisesinde (SBS-480 puan civarı) okuyorum 11.sınıfım. Temel olarak dersi iyi dinlemenin ve bilhassa zeki olmanın getirdiği bir birikimim var. Kolayca anlayabiliyorum sonuca dökebiliyorum ancak SBS zamanı olsun genel olarak çok çalışarak yapmadım bu başarımı. Ancak şimdiki sistemde de çalışılması gerektiğinin farkındayım ve senin gibi 1 yılımı feda etmeye de hazırım. Sorum şu; şimdi ben 11.sınıfım 11.sınıf dersleri yani genel olarak lys görüyorum ancak dershanelerle ilişkili yazmışsın hep hazırlanma dönemini. Bir dershanenin ilkbahar-yaz kursuna kaydoldum şu an haftada 6 saat ygs dersi görüyorum her dersten 1'er saat olmak üzere ancak LYS ile ilgili endişelerim çok fazla. 11'e önem verdim karne ortalamalarım vesaire iyi ama hiç dönülmeyecek derecede iyi değil. Ve yaz kursunda ygs'yi halledebileceğimi düşünürsek okulla ne kadar ne yapabilirim,LYS'yi nasıl ayakta tutabilirim çok büyük endişedeyim. Çünkü önemli olan YGS değil LYS benim için. Nasıl bir yol izlemeliyim iki sınav çalışması arasında ve nasıl yürütmeliyim, bu arada YGS için planım yazın halledip okul dönemi çözebildiğim kadar deneme çözmek. Bunu da yorumlarsan sevinirim

Reply

Bu nasıl bir türkçeydi?İnan su an girseniz turkceyi fulleyemezdiniz bundan eminim.Çok çelişkiliydi sorular.

Reply

Cok zordu biliyor musun...

Reply

Tesekkurler gec oldu gormem ama bir kontrol ediyim dedim demin yasiyor mu azimli yazar diye :)

Reply

Yok zaten Türkçe'yi fullemek o anda verdiğin kararlara ve soruyu hazırlayanla kafanın ne kadar uyuştuğuna bağlı bir şey :) Yeğenimden duyduğuma göre bu sefer psikopatın teki hazırlamış ki kimse adamın kafayı anlayamamış :)

Reply

E dershane YGS bitirecekse 12.'de full LYS işleyecek demektir. Sen de YGS'yi bitirmiş deneme çözüyor olursun, bir sıkıntı olmaz. Ama bir hata yapıp da seneye de YGS çalışmaya devam etme. Ama konuları da unutmamaya bak. Bunu da denemelerde hangi konuları unuttuğunu / sıkıntı yaşadığını saptayıp onları tekrar ederek yapabilirsin.

Reply

Yorumun için öncelikle teşekkürler.. Şimdi ygs evet şu an da temelim var yazın daha halledebilirim daha sonra denemeyle ilerlerim ancak okul dönemi dershaneler ve etüt merkezleri kapalı olduğundan biraz okulumla ve kendimle baş başa kalma durumu var. Okulun da ne kadar etkili olacağı belirsizken yaz için LYS ile ilgili önerin var mı?

Reply

Mezuna kaldıktan bir gün sonra burayı keşfettim ve bütün yazıları okudum yaz tatilinde neredeyse. 100 bindim geçen sene. Bu sene 30 binim. Bunda sizin de payınız var, teşekkür etmek istedim.

Reply

Tr birincisi 3 yanlış yapmış:D

Reply

nasıl yani kapalı?

Reply

Benim bu soruyu yazmamin genel olayi aslinda dershanelerin kapanmasi haberin yok mu? Dershane diye bir sey yok seneye bu yazildigim dershane eylule kadar ondan sonrasi bitiyor. Ben senin butun yazilarini okudum dershaneler olsa cok guzel rayina oturtabilirdim ancak dedigim gibi dershaneler yok. Sence nasil bir yol izlemeliyim calisma maratonunda ve hedefim ilk 1000,ilgilendigin icin tesekkurler

Reply

vay be, gündemi yeterince iyi takip etmiyormuşum demek. yazılarımı gözden geçirmem gerekecek. benim dershane diyip durmamın sebebi adamların elinde hangi konunun hangi tarihte işlenmesi gerektiğinin yazılı olması ve gerektiğinde önemli rotasyonlarda bulunabilmeleri. tek başına çalışan birinin bunu yapması zor, birinin "şuna çalış" demesi gerek ki hızlı veya yavaş gitmesin. bunu düşünmem gerekecek.

Reply

gerçi muhtemelen dershaneler gider sınav kursları felan başlar. o kadar kolay değil o iş bence.

Reply

Evet elbet yine bazi cozum yollari olucaktir ama dusunmeden edemiyorum ne olucak napicam diye. Mesela su an 11.sinif matematik olasilik calisiyorum okulun akisi geregi ama bir yandan gerek olmadigini unutacagimi vsvs hissediyorum bilmem anlatabildim mi? Ve senin anlattigin yaz programlarinda türevdi limitti var ya,simdi benim gidecegim ilkbahar yaz kursunda ygs biteceginden onlara pek deginemicekler ve ben de ayriyeten bakamam kafam karisir. Onlari okul dönemi halledebilir miyim halledeceksem nasil calisma yurutmeliyim burda endiselerim var

Reply

okul dönemi halledebilirsin. ben öyle yaptım. ha sınavlar biraz stres yarattı ama olsun.

Reply

Yorum Gönder