2017 LYS'leri Hakkındaki Yorumlarınız

Önce kendi yorumumu söyleyeyim: sınav nasıl bilmiyorum ama matematiği batırdım diye moraliniz bozulmasın. Ful yapmam gerek diye girdiğim mattan 42 netle mi ne ayrılmıştım, televizyondan kontrol ediyordum yanlış üzerine yanlışım çıkıyordu. Sonra öğrendim ki yalnız değilmişim, ama bence en büyük kaybı moral bozup öbür sınavlara nasıl olsa battım diyerek girenler yaşar. Aman bu tuzağa düşmeyin.

Yorumlarınız?

Edit: LYS sınavı yazıp efsane bir anlatım bozukluğu çakmışım.

6 yorum

2 müfredat dışı soru zaten fiyasko.

kolay mat1, orta-zor mat2. bana göre zor geometri. eleyici bir sınavdı ancak ygs'de de lys'de de geometrinin bu kadar belirleyici olması hoşuma gitmiyor. umarım fen zor olur ve durum dengelenir.

Reply
Bu yorum yazar tarafından silindi.

Matın ygs kısmı kolay gibiydi ama o bittikten sonra ciddi bir seviye artışı oldu gibi geldi. Geçen seneye göre kesin zordu ama o kadar abartılacak kadar zor mu emin değilim. Geometri zordu bu sene ygs ve lysdede seçici olan kesinlikle geometriydi bence tarihin en zor ygs ve lys geometrisi bu sene geldi. 3-4 Uzay sorusu vardı bunların 2si aslında müfredat dışı sorulardı baya hoca felanda itiraz ediyor bakalım ne olucak. Genel olarak Mat (normal-zor)/2 | Geometri Zor+

Reply

Türev integraller görebileceğiniz en sıradan sorulardı. Mat2ye zor diyenler nasıl çalışmış bilmiyorum ama mat1 kısmının(yada ilk 30 sorunun) tamamı uğraştırıcı deneme yanılma ve saymaya dayalı sayıların sırf işlemler uzasın diye aptal aptal verildiği sorulardı. 1 sene boyunca çalıştığım integrale yazık oldu sadece 1 kitaptan integral çözsem bile yapardım integralleri. Geometride de analitik kısmında seçici sorular vardı şekilli kısmı pek zorlamadı açıkçası. Bende 70 üstü yaparım diye girdim ama 60 65 arası yaparsam şükredicem gibi. Tek umudum fizik şuan denemelerde 27 28 altına düşmüyorum fizikten kolay olmayan bir sınav gelirse yine hedefime ulaşırım diye düşünüyorum. Ygs 10k lys hedefim 4k bu arada. Sence bu matematikle mümkün mü abi?

Reply

Bilemiyorum kardeşim. Mühendislik düşünüyorsan çalıştığın integrale üzülme, ileride çok işe yarıyor :))

Sıralaman da mümkün mü bilmiyorum kardeş, şu durumda analiz yapamıyorum hiç. Göreceğiz kısa zamanda :)

Reply

Sosyal kolaydı, genel kültürle 88 soruda 80'e yakın netim var.

Reply

Yorum Gönder