Kapsamlı Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Rehberi - Son Sözler

Evet arkadaşlar yazı dizisinin sonuna geldik. İlk iç senedeki bilgisayar derslerinin tamamını anlattım, dördüncü senede de iki tane ders var ama öncekilerin devamı hemen hemen. İstek olursa onları ve teknik seçmeli dersleri de anlatırım.

Eğer bu yazıları okumuşsanız mutlaka geri bildirim gönderin, anlamadığınız yerleri sorun.

Yazıların tamamına buradan veya üstteki bilgisayar sekmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

Gelecek yazılar gezi yazısı olacak, bir tane de YGS-LYS yazısı. 

9 yorum

burada o kadar yazı yazıyorsunuz ama Michigan gibi bir yere başvururken düzgün cv hazırlayamıyorsunuz . Demek bizi kendinizden çok seviyorsunuz

Reply

Güzel laf sokmuşsun :) Bu yazılar 2 hafta. Michigan 4 sene. Hatta 4 + 4 sene.

Reply

Aslında nedenini soracaktım laf sokma amacım yoktu . Şakasına yazdım son kısmı

Reply

Michigan olmamış da EPFL olmuş nedir yani :D

Reply

MIT,Stanford un felan CS de 4.0 veya civarı ort yapanları almama sebepleri ne acaba? EE de ve fizikte yapanları alıyorlar çünkü.Bu sadece Bilkent özelinde değil ODTÜ,Koç,Boğaziçi nde de bu durum geçerli.Mesela Stanford'a girenler de CS den girmiyor hiç hep Electrical Engineer programına giriyor.Demek ki ders programlarımızda ya da yapılan projelerde bir sorun var.

Reply

Bizim okulda bir sıkıntı yok, Türkiye'de bir sıkıntı var. Türkiye'de en zeki ve başarılı öğrenciler EE'ye gidiyor. Orada da yürüyorlar. Dünyada ise CS'de muazzam bir rekabet var. Dünyada CS > EE denir mi bilmiyorum ama NUS'ta kesinlikle CS > EE mesela. Amerika için de farklı olacağını düşünmüyorum.
Ders programlarımız ve projelerimiz direkt Amerikan sisteminin kopyası. Sıkıntı falan yok.

MIT Stanford "4.0 olan herkes gelsin." demiyor. Başvuranlara göre seçim yapıyor. Bir başvuru döneminde MIT'e kazara sadece 2.5-3.0 bandında başvuru gelirse adamlar da 2.5-3.0 bandındaki öğrencileri alırlar (tabii ihtiyaçları varsa) bu işler böyle.

Reply

Hocam okuldaki sosyal yaşantıdan hiç bahsetmemişsin.Akademik yazılarını keyifle okudum ancak bir sosyal yaşamla ilgili bir şeyler karalarsan çok güzel bir bütün oluşturur açıkçası.İyi günler

Reply

Nedeni benden daha iyi adaylar olması. Mastır yapmış, üniversitelerde ya da büyük şirketlerde ya da araştırma enstitülerinde. EPFL oryantasyonunda bu tip insanlarla çok karşılaştım. Benimle birlikte gelen Türklerin hepsi benden iyiydi.

Reply

http://azimliyazar.blogspot.com.tr/2015/09/universiteye-baslayacaklara-tavsiyeler_51.html

http://azimliyazar.blogspot.com.tr/2017/06/bilkent-cs-seruvenim-2-talihsiz.html

Burada iki yılda sosyal anlamda ne yaptığım yazılı. Ayrı bir yazı yazmam herhalde.

Reply

Yorum Gönder