Not

Arkadaşlar selam. İsviçre'ye yerleştim. Hem biraz tecrübe edinip öyle yazmak için hem de gezi yazılarını bitirebileceğime inandığım için (Wroclaw ve Krakow için yazılacak çok şey vardı o yüzden yazmak kolay olmadı. Sonrası kolay olacaktır.) henüz doktora yazısı yazmayıp gezi yazılarına devam edeceğim. Yalnız hepsinin bitmesi biraz zaman alacaktım, şu an biraz yoğun çalışmaktayım.

Burada rahatım yerinde. Geçim sıkıntısı hiç çekmiyorum. Şu anki projem twitter üzerinden veri analiziyle ilgili, detayları sonra anlatırım. Onun dışında bir de Fransızca öğreniyorum, belirli bir seviyeye geldim onda da.

17 yorum

Hocam ciğerim soldu beklemekten be :) Şaka yapıyorum iyi çalışmalar

Reply

hocam fransızca öğrenimini nasıl yapıyorsunuz? İsviçrede bulunup konuşmak dışında yaptıgınız özel çalışmalar neler?

Reply

Buralara gelmek için çabaladıysanız ne ala.bilkent isimli vergi kaçakçısı okulun ismiyle buralara gelmişseniz söyleyecek söz yok.ki öyle oldugunu zannediyorum.bizde mezun olunca okulumuzun ismi olmadığı için sanayide çalışırız artık.

Not:bu yazı devre teorisi dersinde yazılmıştır.

Reply

Bu yorum şimdiye kadar bloga gelen en aptalca yorumdu.

Tebrikler.

Reply

Duolingo'dan çalışıyorum her gün. EPFL ücretsiz Fransızca (aynı zamanda Almanca, İtalyanca ve İngilizce) kursu veriyor, haftada bir buçuk saat ders (gerçi bu az, yine kendin çalışman gerekiyor.) Ama İsviçre'de bulunup konuştuğum yok pek, postaneye gidip selam bu faturayı ödemek istiyorum aha burada teşekkürler iyi günler kurduğum en kompleks diyalog şu ana kadar.

Reply

Hacı doktora hayatı nasıl beklediğin gibi mi?

Reply

Hocama katılıyorum, bunu söyleyen nerdeyse tüm yorumları okuyan ben.

Reply

Yazacağım ama şu ana kadar çok iyi.

Reply

Okuduğumuz okuldaki bir hocanın projesine nasıl katılabiliriz?

Reply

Hocayla iletişime geçmen gerek

Reply

İlerisi için faydası olur mu yoksa ona ayrılan vakti derslere ayırmak daha mı mantıklı olur? (sınıf 3 bu arada)

Reply

Sınıf 3'e faydalı olur. Hocaya bağlı biraz da. Çok saçma bir iş de verebilir :P

Reply

bölümde yapay zeka,mobil uyg,yazılım kullanılabilirliği,çizge uygulamaları,modelleme-simulasyon-optimizasyon ve semantic web araştırmaları var.
mezun olunca hangi alanda ilerleyeceğimden emin olamadığım için hem yapay zeka hemde semantic projelerine katılıp deneyim yaşamak istiyorum.birine girip bir sene sonra ayrılıp diğerine geçmek olur mu? yoksa girmeden ileride çalışmayı düşündüğümüz alanı belirleyip onun üzerine olan araştırma projelerine katılmak mı mantıklı olur?

eğer 2.si diyorsan benim için sıkıntı oluyor, bilgisayar mühendisliği iş alanlarını genel olarak anlatan bir yazı yazabilir yada senin yararlandığın bir kaynağın varsa paylaşırsan sevinirim.

Reply

Tamam onlar var da senin çalışacağın proje ne? O önemli.

Bunları hocanla konuşman daha iyi. Yanlış kişiye danışıyorsun.

Reply

Evladim gozlerimin onunde buyumus gibi hissettim :)

Reply

Reddit'te olsun, Quora'da olsun, herkes işin içinde olanlar için doktoranın gereksiz olduğunu söylüyor. Çok fazla teorikmiş, senin yorumun da bu yönde mi? Bununla ilgili bir şeyler karaladıysan kusura bakma, tüm yazılara bakma imkanım olmadı.

Reply

Selam. O alana göre değişir. Bunun hakkında yazacağım, not aldım.

Reply

Yorum Gönder