Hakkımda & İletişim

2013 yılında açtığım bu blogta bir sürü YGS-LYS yazısı yazıp öğrencilere rehber oldum. Daha sonra hayattaki çeşitli deneyimlerimi anlattım. Stajdır, değişim öğrenciyken yaşadıklarımdır, seyahatlerimdir uzun uzun yazdım. Buna hala da devam etmekteyim. Bursa'da doğup büyüdüm, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirtim, üçüncü sınıfta bir dönemimi Singapur'da geçirdim ve şimdi de İsviçre Lozan kentinde doktora öğrencisiyim.

İletişim için: dolkrutos@gmail.com
(Bu anlamsız isim zamanında yazmaya heves ettiğim fantazi romanının karakterlerinden biri. Kaldı öyle.)

Kıl bir insan olduğum için görünce cevap vermediğim soru tipleri:
1- YGS-LYS-TYT-AYT en son ne olduysa, bununla ilgili gelen aşırı genel sorular. ("11. sınıfım bana ne önerirsin?" şeklinde dört kelimeden oluşan sorular özellikle. Dolu geliyor malesef.)
2- Bana danışmanlık şirketiymişim muamelesi yapılan sorular. ("Singapur'da lisans eğitimi masrafları okul ücretleri neler, başvuru için neler gerekiyor? Aç google'ı araştır bi zahmet. Singapur'da lisans yapmadım zaten bana niye soruyorsun?")
3- Bana google'mışım muamelesi yapılan sorular. ("Bilkent'te burs ve yurt olanakları neler?" Kardeş gözünü seveyim aç bilkent'in sitesini bak ya. Bu tembellikle nasıl okuyacaksın sen.)
4- Bana müneccimişim muamelesi yapılan sorular. ("Bilmemne sınavında x puan yaptım, sıralamayı kaça çekerim sence?" (Bir aralar gelen maillerin %90'ı bu şekildeydi.)
5- Her türlü aşırı genel, cevaplarken mastır tezi yazabileceğim sorular.

Not: Bunlar sizi korkutmasın, yeterli detaylandırılmış her soruyu kısa zamanda cevaplıyorum. 

10 yorum

Senelerdir takip ediyorum, ilk kez böyle bir şey olduğunu gördüm. Vay be. Hiç yorum da yok bu da ilk olsun.

Reply

Sayfayı yeni yazdım. Eskiden YGS-LYS Soru cevap bölümleri vardı. Ama çok fazla yorumla dolduğu için artık sadece mailden almaya başladım soruları.

Reply

Tam keşke beni yönlendirebilecek birisi olsa diye düşünürken bu blogla karşılaşmak..

Reply

Sırf şu blog'a devam etmek için doktora yapmıyosan bende bir şey bilmiyorum :D

Reply

Kardeş koptum gece gece :D

Reply

Sınav sistemi değişti çalışmalara nasıl devam etmeyi önerirsiniz

Reply

Evet bu çok güzel bir soru. Önce sınav sistemine bir bakacağım ardından güncelliğini yitirmiş yazıları "Güncelliğini Yitirdi" diye damgalayacağım. Fakat yazıların önemli bir kısmı genel, herhangi bir sınav sistemi için geçerli.

Reply

Heycanla bekliyoruz o zaman hocam

Reply

Ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ilgim var ama bilgisayar hakkında fazla bir bilgim yok üniversitesiye gittiğim zaman zorlanabilir miyim?

Reply

http://azimliyazar.blogspot.ch/p/bilgisayar-muhendisligi-rehberi.html

Reply

Yorum Gönder