Niye Okuyalım Bu Kadar Şeyi?

Aslında "Rehbersiz çıkılan yolda.." gibi havalı bir söz + söyleyen ekleyecektim ama bulamadım. :d

Arkadaşlar muhtemelen bir çoğunuz ilk defa üniversite sınava giriyor ve tecrübesiz.
O yüzden mutlaka bir şeyler okumanızı öneririm.
Kendim yeni mezun ama hala ygs-lys acısı taze biri olduğum için yazılarımı okumanızı öneriyorum.

Okumazsanız canınız sağolsun, ama bu serüveni yalnız, hiçbir nasihat almadan geçirmemenizi öneririm.

Yazılarımı okuyanlar ise boş durmasınlar, interneti karıştırıp daha fazla yazı bulsunlar.

Fakat yazı okurken seçici davranın, internet bilgi çöplüğüdür bunu unutmayın.

Uzmanları okuyun.

10 yorum

Çok iddialı merakla okuyorum :)

Reply
Adsız mod

aynen :)

Reply

hacı o değilde ben nasıl teşekkür edecem sana ya.
Allah razı olsun.sayende müthiş yol katettim.
ilk töderde 170bin katılım vardı.760. oldum.(tabiki ölçüt değil farkındayım aldığım yolu anlatma çabasındayım). şimdi de tam gaz çalışıyorum
sen bir dehasın adamım:)
gözlem gücün harika ve öyle mantıklı teknikler verdin ki yazdan beri okuyupta kazanmamak imkansız.bak mesela 430 puanla dersanemin birinci sınıfına 14. olarak girmiştim.iki üç sınav olduk son sınavda 460 puanla 4.oldum. zirveye doğru çıkıyorum o ortada.ilk sınavda birinci ile aramda 40 puan vardı.şimdi 20ye indi. tarama sınavlarında 2.falan oluyorum .
elbette çalışıyorum.ancak sen olmasaydın yarım kalırdım.yin yerimde sayardım yıl sonuna kadar.çalışırdım ama2 ayda bukadar yol alamazdım.ve en önemlisi kendime bukadar güvenmezdim.çok teşekkürler.sana çok şey borçluyum.sayende planlarım harika.ilk100 hedefi koyacam bu hızlagelişmeye devam edersem:))
ilerde beni yanına al çalışayım okadar diyorum sana.
hadi iyi akşamlar ben kaçtım hocam.
adamın dibisin dibi.

Reply

Dostum değerli yorumların için teşekkürler. İroni yapmıyorum attığın yorum bu blogun altına cuk oturmuş, seneye yazıya senin yorumu da ekleyebilirim telif hakkı vererek. ;D

Reply

teşekkürler hocam::)

Reply

merakla okumaya devam ediyorum.Ne çıkacağını bilemiyorum.

Reply

Abi 10. sınıfım, 8'de teogdan falan yüksek bi puan aldım ama fen lisesine gitmeyip okudugum okulda burslu okumaya basladım. Ama bazen okuduğumu dinlediğimi anlamakta sıkıntı çektiğimi düşünüyorum bu yüzden deneme sınavlarını falan geçen sene ya yetiştiremiyordum ya da boşlarıma donemiyordum.Kendi başıma test çözerken de sürekli çözdüğümü birkaç defa kontrol etme ihtiyacı hissediyorum ne de olsa teog 20 soru 40dk idi. KONSANTRASYON SORUNU DA SIKLIKLA YAŞIYORUM. BUNLARI YENMEK için ne yapmam gerekiyor. Ha bu arada optiğe kodlamamı soru soru yapıyorum sayfa sayfa yapsam benim için daha mi iyi olur?

Reply

Konsantrasyonu derste yaşıyorsan sorun yok, ön okumayla düzelir. Okurken yaşıyorsan - blogta bu konuda bayağı bir şey yazdım ama özet geçeyim - kendini şartlayacaksın derse odaklanmalıyım! diye, dalıp gitmeyeceksin. sürekli saate bakmayacaksın. boş masada havadar bir yerde çalışacaksın. aktif okuma yapacaksın, elinde kalem olacak, şema çiz resim çiz altını çiz bir şey yap, sadece okuduğunu aynen yazma o önemli.

sayfa sayfa bence daha iyi.

Reply

11. sınıfım 2. dönemdeyiz malum bu dönemi verimli şekilde geçirip hem 11 hem ygs konularını iki koldan götürmeye çalışıyorum. okul bitmeden nisan sonlarına doğru deneme çözmeye başlayacağım çünkü problemler ve elektrik gibi konular anca bitmiş olur. Yazın da bi 11 genel tekrarı yapıp 12. sınıf matematik konularını bitirmeye çalışacağım. Asıl sorum şu 12. sınıfta açık liseye geçmeyi düşünüyorum sebebi de okulda kaybettiğim zaman ve tabi ki eve döndükten sonraki yorgunluk vesaire. Okulun benden aldığı zaman yaklaşık 10 saat yolu ile beraber. Sence karlı mı çıkarım zararlı mı ? cevabı kafamda bellidir kendi açımdan karlı çıkarım daha iyi hazırlanmış olurum ama tecrübesi olan birinin düşüncelerini öğrenmek yardımcı olur

Reply

Valla benim açık bir tecrübem yok bu konuda, ben geçmedim. Fakat yaptığım uzun tatillerden söyleyebilirim ki 2-3 hafta evde takıldıktan sonra bir performans düşmesi oluyor. Yani yaymaya başlıyorsun. Evde o kadar rahat motive olamıyorsun. LYS'den önce herkes rapor almışken ben okula gidiyordum mesela raporları erken bitirdiğim için, boş sınıfta çalışmak rahattı gayet.

Yorgunluk var evet ama bir şekilde çalışabiliyorsun yorgunluk varken de. Ayrıca iyi bir arkadaş çevren varsa onlarla beraber bu süreci yaşıyor olmak da güzel bir tecrübe.

Muhtemelen aklındakilerin tam tersini söyledim ama benim fikrim böyle. Bence tamamen zararlı çıkmazsın ama kârlı da çıkamayabilirsin, sana bağlı. Her ikisiyle de başarılı olanlar olabiliyor bunu bil de.

Reply

Yorum Gönder