Yine Geçmiş Olsun

Sınav(lar) nasıldı?

13 yorum

Geçen senenin çizgisinden devam ediyor ösym.Orta şekerli bilen yaptı iyi geçti gibi.Herkese başarılar

Reply

hocam matematik 2013 ün sorularını anımsattı ama daha hafifti.genel nasıl yaptı acaba?

Reply

ben lysde salmış biri olaraktan matematikte 18 geoda 10 soru cözebildim ama cözdüm mü dogru cözerim onları net saysak.. :) bilmiyom yaptım bişyler ama seneye hazırlanmayı düşünüyorum neden derseniz mat.de süre yetmedi ki mat2 hiç çözemedim integral türev kaldı :(

Reply

Sınavın zor ve seçici olması için önce anlayıp yorum yapmayı gerektiren soruların olması gerekir diye düşünüyorum , 2013 deki gibi. Bana kalırsa bu sınav işlemi iyi olan dikkati yüksek, genel hatlarıyla konuyu bilenler içindi. 40-50 net arasında yığılma olacağını düşünüyorum, üst düzey öğrenciyi diğerlerinden ayıracak soru yoktu.

Reply

hocam boyle dıyorsun da her yıl gecen yıl kı gıbı sorulsaydı herkes de 35-40 net bandına yıgılırdı.ygs de kolaydı,ygs de dedıgın gıbı ıslem gucu yuksek olanların kazandıgı bır sınav oldu ama mat1 turkıye ortalaması gecen yıldan daha dusuk.bıraz da boyle dusunmelı

Reply

Haklı olduğun yerler var, benim demek istediğim sınavların her tip öğrenciyi ölçüp değerlendirme gücünde olması gerektiği.bu sınavda yorum yapan öğrencileri değerlendirmeye tutmadılar.geçen sene ki gibi güzel yorum soruları da olsaydı daha eşit dağılıma sahip bi sınav olurdu.mat 1 ortalamasının düşmesini öğrencilerin yorum gücü yüksek sorulara sahip kaynaklara yönelip işlem yoğunluğu az sorular çözmesi olabilr, ayrıca işlem yoğunluğu olunca kısmen de olsa hata yapma olasılığı da artıyo bence.

Reply

sorular zor degildi.geometri maltepeyle femi andiriyodu.matematik kolaydi ,hic bos durmadim ama nedense yetistiremedim.26 tane isaretledim.gecen seneye benzer sorular vardi, xikmis sorulari cozen yapardi.
Kendine guvenen seneye biraksin eger ilk 50 bin de degilse.kesinlikle faydasini gorur.

Reply

Sınav zor değildi, 2013ten sonra kolay beklemeyin dedikleri için belki de zor gelmedi. Çok şükür süre sıkıntısı da çekmedim 75+ bekliyorum inşallah(:

Reply

kolaydı ama 26 tane ısaretledım dıyen arkadasım..
Hayır mat1 e zor dıyen olmadı kaldı kı sen 11.sınıf ve 12.sınıf sorularını gorememıssın,bılen calısan bıraz emek veren yaptı.ılla her sınavdan sonra aglamamız gerekmez zaten .benım 1 bosum var matematıkten ama ben kolay demıyorum ha coook zor soru yoktu kabul edıyorum.

Reply

2013 ten once bu sınav olsaydı emınım kımse kolay demezdı,2013 cumhurıyet tarıhının en zor mat sınavıydı zaten.

Reply

matematik 2013 ün altındaydı
geometri çok kolaydı
matematik 37 net civarı geometri +25 net bekliyorum, işler yolunda gitmiyor :D

Reply

Ben 26 tane isaretleyen arkadas.Sorular kolaydi zor mu diyeyim.Cogu kalip siradan sorularfi ve hepsini gordum o uzun metinler haric.En az 10 tane yapabilcegim soru biraktim.Kolay dememin baskka nedeni zor beklememdi.Daha birey Sinavlarindan 25 i gorememistim o yuzden 25e raziydim .Ama gozlemlerime gore 30 un altinda yapanlar tm ve meslek liselliler.Kolay oldugunu sene sonunda anlariz.Gecen senekki puan ve siralamalara bakarak....Belki bu sene sayisalci azligi bunu dengeleyebilir veya tercih yapmayanlar olabilir ama ''bu kadar net yaptim.seneye yapamayabilirim''diyen de cok olur.Yani benimm kanaatim yukselicek.Benim onerim eger 12. Sinifsaniz istediginize tam olarak erisemediyseniz seneye birakkin.Yine gozlemlere gore ,ben 12.siniftayken yani gecen sene bizim burda anadollu lisesinde ve bi duz lisede sayisal sinif acillmamisti ve bizim okula yonlendirilmisti.Yani sayisaldan korkan cok ,sayisalci rakip azaliyor.

Reply

hocam matematik kolaydı diyosunda 26 soru yapmışsın ben senden fazla yaptığım halde matematiğe çok zordu diyorum

Reply

Yorum Gönder